من کیست؟!
توسط royaflash دذ ۸ شهریور, ۱۳۹۱ دذ ۰۳:۴۹ بعد از ظهر | دسته‌بندی شده در عمومی, فلسفه و تکنیک | با ۲ دیدگاه |1,861 views

من!

کلمه ای که خیلی قاطعانه به کار میبریم!با این که گاهی نمیدانیم کیست چیست یا برای چیست!!مشکل بسیاری از ماها این است که من را از کودکی شنیده ایم و بی توجه به ماهیتش به کار برده ایم.مثل خیلی کلمه ها.

آیا راه حلی برای پی بردن به این که ما چرا اینجاییم و چرا در گوشه ای از این کیهان و در این دنیای بزرگ هستیم دارید؟!

آیا راهی برای پیدا کردن منشا همه چیز دارید ..برای این نه فکر نکنم پاسخی باشد اما شاید تصور مقدار خود در این جهان بی نهایت برایتان آسان باشد آیا میشود در جهان بی نهایت حرف از مقدار زد؟آیا میتوان بدون این که کف پاهایمان را مبدا متراژ قد قرار داد قد افراد را پیدا کرد؟!

بله ما در جهانی هستیم که هیچ حرفی برای گفتن بدون استفاده از قانون نسبیت نداریم!موقعیت یک نقطه را بدون مقایسه با نقطه ای فرضی نمیتوانیم  تعیین کنیم.دلیلش هم همین است ما بن کیهان را نیمدانیم …یا حد اقلش خود را نمیشناسیم مقدار خود در این جهان را هنوز نیافته ایم!ما خط کشی دستمان نیست و نمیتوانیم خطی را اندازه بگیریم…

حال شاید بگویید چه ربطی به لینوکس و نرم افزار آزاد دارد.پاسخ این خواهد بود پایه نرم افزار آزاد این هست که هرفردی را مجبور به خود شناسی میکند چطور؟!! با مثالی توضیح میدهم…من هنگام استفاده از سیستم عامل ویندوز ایکس پی هرگز نمیفهمم چطور این سیستم بوت میشود چطور کارهای روزمره همچون اتصال به اینترنت و نصب نرم افزارها و اجرای آنها انجام میپذیرد.حال آنکه در سیستم عاملی بر مبنای لینوکس و طبیعتا نرم افزار آزاد همچون اوبنتو فرد میخواهد از سیستمش که چه برای او به ارمغان بیاورد من میخواهم یک نرم افزار نقاشی را در اوبنتو اجرا کنم و اینجاست که لینوکس مرا بر میدارد و با خود همراه میکند .

مراحل کامل نصب و اسم دقیق نرم افزار مورد نظر و بسیاری از مراحل سیستمی که باید خط به خط اجرا شوند را میاموزم

میاموزم نرم افزار پیش رویی من از کجا آمده و به کجا خواهد رفت! میاموزم چطور قسمتی از نرم افزار که خوشم نمیاید آنجا باشد را حذف یا تغییر دهم  این میتواند با ویرایش کد یک نرم افزار اوپن سورس میسر باشد.

راستی شاید اصلا نتوانم یا بعد از ویرایش کدهای نرم افزار با مشکل یا باگی مواجه شوم ولی این هرگز مهم نیست . مهم این است حال من به  قدرت خودم آشنا شدم..میدانم که هستم مقدار دانشم چقدر است و این است مفهوم ساده آزادی نرم افزار و این است ارزش لینوکس در برابر خودش (ما برای شناساندن مقدارمان خود را با هیچ چیزی مقایسه نمیکنیم ما با لینوکس بیشتر  در دنیایی واقعی هستیم  تا یک دنیای مجازی …در یک دنیای بی نهایت!!)

 

امیدوارم خوشتون اومده باشه

۲۰۱۲ آگوست ۲۹

مسعود عزیزی.

درباره - یاشار اسمعیل دخت هستم ۲۷ سالمه (به دنیال یافتم آنم که کیستم)به صورت ۱۰۰٪ به گنو/لینوکس مهاجرت کردم . من رو با نام royaflash میشناسید . در زمینه شبکه و امنیت شبکه فعالیت میکنم . لینوکس همیشه چیزی برای یادگیری داره و لینوکس یه فرهنگه . در صورت نیاز میتونین با آدرس ایمیل : [email protected] یا شماره تلفن : 09141100257 در ارتباط باشید . وبلاگ شخصی من (-:) درباره من

نمایش ۲ دیدگاه
نوشته‌ی شما
  1. windows 7 key گفت:

    I was on FaceBook looking for wholesale bulk t-shirts groups, when I found a link to this blog, glad I stopped by!!! Thanks!!!!

فرستادن یک دیدگاه

XHTML: شما می‌توانید از این برچسب‌ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>