اپن سورس و گنو/لینوکس در دانشگاه شهید مدنی
توسط royaflash دذ ۲۶ آذر, ۱۳۹۲ دذ ۰۸:۱۵ قبل از ظهر | دسته‌بندی شده در فلسفه و تکنیک, گنو/لینوکس, متن باز | با ۳ دیدگاه |4,187 views

دیروز همایشی داشتیم در دانشگاه شهید مدنی وابسته به دانشگاه تبریز . همایش خوبی بود و کمک کرد به درک فرهنگ اپن سورس و تفاوت عمیق گنو/لینوگس نسبت به ویندوز . علاقه مندان بیش از حد تصور من بود از فید بکی که گرفتم حاکی از مفید بودن این همایش بود . این همایش توسط تیم ویژن ایجاد شده بود و نوید بخش ایجاد فرهنگ اپن سورسانه است . در وب سایت ویژن در مفهوم این همایش می خوانیم .:

کارگاه متن باز اتفاق خوبی برای دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه بود. بیشتر بچه ها هر چند دورادور با Open Source و مفاهیم مربوط به آن آشنا بودند ولی کمتر می توانستند برای سوال هایی که در ذهن دارند، پاسخ مناسب را پیدا کنند. محتوی ناقص و پراکنده در وب فارسی و نبود انگیزه کافی برای جستجو، شاید از دلایلی بود که انتقال یکباره این حجم از اطلاعات را در طول یک کارگاه ۱ و نیم ساعته به امری جذاب تبدیل می کرد.

کارگاه Vision

نیمه اول کارگاه به پیام صادری اختصاص داشت، پیام در ارائه خود راجع به Open Source و Free Software صحبت کرد. او تفاوت های آن ها را با شرح تاریخچه اشان بیان کرد و به معرفی شخصیت های تاثیرگذار این دنیا پرداخت. پیام از مسیر حرکت در صنعت نرم افزار گفت و گوشه هایی از مقاله کلیسای جامع و بازار را شرح داد. همچنین بحث هایی در رابطه با کاربرد متن باز و تجاری سازی آن بوجود آمد.

کارگاه vision

بعد از پیام نوبت یاشار اسمعیل دخت بود که عشق خود را به متن باز ابراز کند. یاشار با لحن ساده و صمیمی همیشگی خودش از واقعیت ها و تفاوت های ویندوز و سیستم عامل های متن باز گفت.  بچه ها را  به حضور در جلسات کاربران لینوکس تبریز دعوت کرد و به آنها نشان داد که چگونه مهاجرت خود را آغاز کنند.

کارگاه Vision

استقبال خوب بچه های دانشکده از این مبحث بهانه ای خواهد بود برای پرداخت بیشتر به متن باز و عنواین مربوط به آن. مطمئنن یادگرفتن و بهانه ای برای یاد گرفتن بقیه شدن، لذتی از یاد نبردنی است، مخصوصن برای موضوعی مانند متن باز که چیزی جز هیجان، جستجو و عشق نیست.


 

درباره - یاشار اسمعیل دخت هستم ۲۷ سالمه (به دنیال یافتم آنم که کیستم)به صورت ۱۰۰٪ به گنو/لینوکس مهاجرت کردم . من رو با نام royaflash میشناسید . در زمینه شبکه و امنیت شبکه فعالیت میکنم . لینوکس همیشه چیزی برای یادگیری داره و لینوکس یه فرهنگه . در صورت نیاز میتونین با آدرس ایمیل : [email protected] یا شماره تلفن : 09141100257 در ارتباط باشید . وبلاگ شخصی من (-:) درباره من

نمایش ۳ دیدگاه
نوشته‌ی شما
  1. sajjad گفت:

    سلام
    دانشگاه شهید مدنی همون شهیدمدنی آذربایجان هستش یا یه دانشگاه دیگه است؟

فرستادن یک دیدگاه

XHTML: شما می‌توانید از این برچسب‌ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>