مصرف انرژی بیشتر از یخچال در اپل
توسط royaflash دذ ۳۱ مرداد, ۱۳۹۲ دذ ۰۵:۱۱ قبل از ظهر | دسته‌بندی شده در عمومی | با ۰ دیدگاه |1,591 views

indexتحلیلهای شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری فناوری Digital Power Group نشان داده یخچالهای متوسط جدید سالانه بطور میانگین حدود ۳۲۲ کیلوبایت ساعت انرژی مصرف می‌کنند در صورتی که میزان انرژی مصرفی آیفون حدود ۳۶۱ کیلوبایت ساعت در سال است.
بیشتر این انرژی برای شارژ باتری استفاده نمی‌شود بلکه برای تامین انرژی مراکز داده مسؤول ارتباطات بی‌سیم جریان داده در این دستگاهها صرف می‌شود.
بر اساس این پژوهش، سیستمهای ارتباطی جهان از ۱۵۰۰ تراوات ساعت که ۱۰ درصد انرژی جهانی و معادل ترکیب آلمان و ژاپن بوده، استفاده می‌کنند. این میزان مصرف برابر با کل مصرف برق جهانی در سال ۱۹۸۵ است.
تنها یک تراوات ساعت برای تامین برق حدود ۹۰ هزار خانه برای یکسال کافی است.
با افزایش روزانه هوشمند و مرتبط شدن دستگاهها، انتظار می‌رود که ترافیک ساعتی اینترنتی از ترافیک سالانه اینترنتی در سال ۲۰۰۰ متجاوز شود.
در حال حاضر به انرژی زیادی برای تامین نیروی ستون فقرات ارتباطات جهان نیاز بوده و همچنین در آینده نیز با افزایش استفاده سرورها از جریان Netflix به دستگاههای ارتباطی این نیاز بیشتر خواهد شد.
طبق برآوردهای این پژوهش، تا سال ۲۰۳۵ میزان انرژی استفاده شده برای تامین نیروی رایانش ابری نسبت به لامپ تفاوت بسیار کمی خواهد داشت.
شرکت اپل یکی از بزرگترین مشتریان داده‌های ابری بوده و از آن برای تغذیه دستگاههای آیفون و اپل استفاده می‌کند.
متاسفانه بیشتر این انرژی از زغال‌سنگ بوده که برای اپل بیش از ۵۵ درصد است. تا زمانی که زغال‌سنگ ارزان‌ترین منبع انرژی جهان باشد، همچنان بیشترین مورد مصرف را داشته و همکاری بیشتری در گرم شدن آب‌وهوای جهان خواهد داشت.
از آنجایی که کاربرد داده جهانی کاهش نخواهد یافت، اپل در پی راه حل‌های جدید به دنبال استفاده از ۱۰۰ انرژی تجدیدپذیر است. به گفته اپل، این شرکت، ۷۵ درصد مسیر را به سوی این هدف طی کرده است.
اپل با استفاده از منابع انرژی خورشیدی، بادی، برق‌آبی و زمین گرما قصد دارد تا جای ممکن به تولید کربن خنثی نزدیک شود.

درباره - یاشار اسمعیل دخت هستم ۲۷ سالمه (به دنیال یافتم آنم که کیستم)به صورت ۱۰۰٪ به گنو/لینوکس مهاجرت کردم . من رو با نام royaflash میشناسید . در زمینه شبکه و امنیت شبکه فعالیت میکنم . لینوکس همیشه چیزی برای یادگیری داره و لینوکس یه فرهنگه . در صورت نیاز میتونین با آدرس ایمیل : [email protected] یا شماره تلفن : 09141100257 در ارتباط باشید . وبلاگ شخصی من (-:) درباره من

فرستادن یک دیدگاه

XHTML: شما می‌توانید از این برچسب‌ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>