آپاچی فلکس و این بار در لینوکس
توسط royaflash دذ ۱۰ شهریور, ۱۳۹۲ دذ ۰۸:۴۵ قبل از ظهر | دسته‌بندی شده در شبکه, متن باز, مطالب, وب | با ۰ دیدگاه |2,149 views

 

apache_flex_logo_3d

شرکت ادوبی چند وقت پیش توسعه “فریم ورک فلکس” را به بنیاد توسعه نرم افزار “آپاچی” واگزار کرده بود . اکنون آپاچی به طور مستقل مسولیت گسترش Flex SDK و تمامی کتابخانه های آن را به عهده دارد .

ادوبی عنوان کرد که همچنان توسعه از فلکس را در دستور کار خود خواهد داشت ، اما به توسعه دهندگان پیشنهاد کرد در بلند مدت و برای توسعه برنامه های اینرتنی به سراغ Html5 بروند .

ادوبی در وبلاگ رسمی خود اینطور گفته است که :

آینده برنامه های وب با HTML5 رقم خواهد خورد ، اما هم اکنون فلش برای نرم افزارهای مقیاس بزرگ و همینطور نرم افزارهای تجاری و RIA بهترین گزینه است .

فلکس ش

امل یک کامپایلر و تعداد زیادی کتابخانه است که می تواند تحت پلتفرم فلش و در حیطه های مختلف مانند ابزارهای موبایل و وب به تولید برنامه بپردازد . از سال ۲۰۰۸ تا کنون Flex SDK به صورت “کد باز” عرضه می شود .

علاوه بر Flex SDK ، ادوبی حق توسعه برخی از تکنولوژی های وابسته مثل BlazeDS و Java EE را نیز به آپاچی واگزار کرده است

 

هم اکنون می‌توانید آپاچی فلکس را در لینوکس هم اجرا کنید.
با آپاچی فلکس شما می‌توانید برنامه‌های تحت‌وب Rich (غنی) بسازید، مانند ادوبی فلش بیلدر و یا مایکروسافت سیلورلایت. البته فرقش این است که دیگر از نرم‌افزار اختصاصی استفاده نمی‌کنید.
خروجی آپاچی فلکس، فایل‌های SWF است و همچنین می‌توان از آن در Adobe Air نیز استفاده کرد.
سایت‌هایی نظیر یوتوب، مسنجر وب یاهو، BBC iPlayer و یا یک سیستم آنلاین تست را می‌توان نام برد که از فلکس استفاده می‌کنند.

 

درباره - یاشار اسمعیل دخت هستم ۲۷ سالمه (به دنیال یافتم آنم که کیستم)به صورت ۱۰۰٪ به گنو/لینوکس مهاجرت کردم . من رو با نام royaflash میشناسید . در زمینه شبکه و امنیت شبکه فعالیت میکنم . لینوکس همیشه چیزی برای یادگیری داره و لینوکس یه فرهنگه . در صورت نیاز میتونین با آدرس ایمیل : [email protected] یا شماره تلفن : 09141100257 در ارتباط باشید . وبلاگ شخصی من (-:) درباره من

فرستادن یک دیدگاه

XHTML: شما می‌توانید از این برچسب‌ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>