کارآمدتر کردن دلفین با Service Menu ها
توسط royaflash دذ ۳ شهر, ۱۳۹۵ دذ ۰۱:۰۴ بعد از ظهر | دسته‌بندی شده در گنو/لینوکس | با ۰ دیدگاه |621 views

دلفین یکی از بهترین مدیر فایل های دنیای لینوکس است و از نظر کاربران KDE بهترین آنهاست.  این نرم افزار همانند بقیه ی نرم افزارها و بطور کلی خود محیط KDE حتی بدون دخالت کاربر و به صورت پیش فرض زیبا و مدرن و انعطاف پذیر است. یکی از راه هایی که می توان دلفین را حتی بهتر از قبل کرد استفاده از Service Menu هاست.

orotfff 550x347 کارآمدتر کردن دلفین با Service Menu ها

شاید از خود بپرسید Service Menu ها چیستند. بهتر است پاسخ را با یک نمونه بیان کنیم. یکی از مثال ها Open Terminal است. وقتی روی صفحه ی دلفین کلیک راست می کنید آن را می بینید. یک مثال کاربردی دیگر Open as Root است. می بینید که این منوها میانبر های مورد استفاده ای هستند که در دلفین تنها با یک کلیک راست در دسترسند و کار را بسیار راحت می کنند.

منوهایی که در این نوشته در مورد آن می نویسیم موارد زیر را شامل می شوند.

  • باز کردن ترمینال
  • باز کردن با مجوز ریشه
  • پرینت اسناد دفتری
  • جستجو به دنبال فایل و پوشه
  • کارهای مختلف بر روی تصاویر

تمام این موارد واضح هستند. فقط مورد آخر شامل تغییر سایز، تغییر فرمت، چرخاندن و موارد مشابه است. نمونه هایی از این موارد را در تصویرهای این پست مشاهده می کنید.

IA2 550x390 کارآمدتر کردن دلفین با Service Menu ها

pod 550x348 کارآمدتر کردن دلفین با Service Menu ها

نصب آنها ساده است. می توانید برای دانلود و نصب بسته های deb آن ها به اینجا مراجعه کنید. همچنین در این پیوند نیز می توان مجموعه ای از این منو ها را مشاهده کرد.

منبع

 

درباره - یاشار اسمعیل دخت هستم ۲۷ سالمه (به دنیال یافتم آنم که کیستم)به صورت ۱۰۰٪ به گنو/لینوکس مهاجرت کردم . من رو با نام royaflash میشناسید . در زمینه شبکه و امنیت شبکه فعالیت میکنم . لینوکس همیشه چیزی برای یادگیری داره و لینوکس یه فرهنگه . در صورت نیاز میتونین با آدرس ایمیل : [email protected] یا شماره تلفن : 09141100257 در ارتباط باشید . وبلاگ شخصی من (-:) درباره من

فرستادن یک دیدگاه

XHTML: شما می‌توانید از این برچسب‌ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>