معرفی دوره lpi1
توسط royaflash دذ ۱۵ آذر, ۱۳۹۳ دذ ۰۷:۴۱ قبل از ظهر | دسته‌بندی شده در شبکه, گنو/لینوکس | با ۰ دیدگاه |2,109 views

امروزه کلیه کارشناسان و مدیران شبکه های کامپیتوری به منظور ارتقاء دانش خود در زمینه های مختلف شبکه اقدام به گذراندن دوره های متنوع و اخذ مدارک بین المللی می نمایند، متخصصینی که در زمینه تجهیزات Cisco کار می کنند حتما با مدارک آن از CCNA گرفته تا CCIE آشنا هست، و به همین ترتیب در سایر زمینه ها همچون Windows، مجازی سازی،میکروتیک و … هر کدام به نوبه خود دارای مدارک بین المللی معتبر می باشند.

در لینوکس هم، به عنوان یکی از قدیمی ترین سیستم عامل ها در کنار Unix، متخصصان آن جهت اثبات تخصص و کارایی خود در کنار تجربه، با مدارک مختلفی که در این زمینه وجود دارد، مواجه می باشند. شرکتهای بزرگی همچون Novell، IBM، HP، RedHat، Vmware که از حمایت کنندگان و توسعه دهندگان اصلی متن باز و لینوکس در دنیا هستند، به منظور شناسایی متخصصین در زمینه لینوکس اقدام به برگزاری آزمون ها و ارائه مدارک مربوطه به متخصصین دارای صلاحیت نموده اند که از جمله آنها می توان به مدارک Linux+، RHCE، RHCT، NCLA و … اشاره نمود.

با توجه به تنوع و گستردگی توزیع های لینوکس و از طرفی یکسان بودن مطالب و مفاهیم آنها، در سال ۱۹۹۹ موسسه غیرانتفاعی LPI در کانادا به منظور ایجاد بستری ثابت و مرجع در خصوص ارزیابی توانمندی های متخصصین لینوکس و ایجاد مدارک معتبر تاسیس گردید.

موسسه LPI سرواژه (Linux Professional Institute) یک موسسه غیر انتفاعی بین المللی کانادایی است که ارائه دهنده مدارک تخصصی لینوکس در حوزه راهبری و مدیریت حرفه ای لینوکس (System Administration) و معماری سازمانی (System Architecting) می باشد. LPI به عنوان قدیمی ترین موسسه در ارائه مدارک تخصصی لینوکس و عنوان یک پیشرو در این زمینه، همواره در حال توسعه استانداردهای جهانی مدارک لینوکس بوده و با استفاده از یک برنامه منسجم ارائه مدارک، تمامی نیازمندیهای متخصصان IT و سازمان هایی که این متخصصان را استخدام می کنند را برآورده می سازد.

مدارک LPI در سه سطح و به نام های LPIC1، LPIC2 و LPIC3 معرفی شده اند. این مدارک مبتنی بر توزیع خاصی همچون Red Hat و Debian نبوده و مباحث مورد نظر در دوره LPI به نحوی ارائه می شوندکه دارندگان مدارک قادر باشند با اکثر توزیع های مرسوم به خوبی کار کند.

شرکتها و موسسات بزرگی مانند IBM، Novel، SGI، Linux Journal، Linux Magazine ،  Turbo Linux و .. از حامیان این موسسه محسوب می شوند و مدارک این موسسه در سراسر جهان معتبر و ارزشمند است.

اگر تمایل به یادگیری گنو/لینوکس دارید . میتوانید با شماره تلفن ۰۹۱۴۱۱۰۰۲۵۷  تماس حاصل فرمایید .

درباره - یاشار اسمعیل دخت هستم ۲۷ سالمه (به دنیال یافتم آنم که کیستم)به صورت ۱۰۰٪ به گنو/لینوکس مهاجرت کردم . من رو با نام royaflash میشناسید . در زمینه شبکه و امنیت شبکه فعالیت میکنم . لینوکس همیشه چیزی برای یادگیری داره و لینوکس یه فرهنگه . در صورت نیاز میتونین با آدرس ایمیل : [email protected] یا شماره تلفن : 09141100257 در ارتباط باشید . وبلاگ شخصی من (-:) درباره من

فرستادن یک دیدگاه

XHTML: شما می‌توانید از این برچسب‌ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>