معایب پایتون
توسط royaflash دذ ۲ مهر, ۱۳۹۴ دذ ۱۱:۵۱ قبل از ظهر | دسته‌بندی شده در زبان برنامه نوسی | با ۰ دیدگاه |2,838 views

هر زبان برنامه نویسی برای منظور خاصی طراحی شده است و نمی توان گفت این زبان از اون زبان بهتر است و باید برم اینو یاد بگیرم . باید به زمینه ای که می خواهیم کار کنیم نگاه کنیم و بعد زبان مورد نیازمان را انتخاب کنیم.

پایتون زبان خیلی خوبی برای یادگیری برنامه نویسی است و در زمینه های خیلی زیادی کاربرد دارد ولی در زیر بعضی از کارهایی که نمی توان با پایتون انجام داد یا انجام دادنش سخت و به صرفه نیست را نام می بریم:

  1. thread در پایتون وحشتناک است و اگر می خواهید یک برنامه ی همروند خوب بنویسید باید راهتون را عوض کنید.
  2. شما نمی توانید به hardware register دسترسی داشته باشید و یا interrupt program بنویسید.
  3. شما نمی توانید برای اجزای مختلف سیستم device driver بنویسید ولی با سی پلاس پلاس به راحتی می توانید چنین کاری را انجام دهید.
  4. نوشتن برنامه ها بزرگ با زبانی مثل پایتون که run time type determination (نوع متغییر ها در زمان اجرا مشخص می شود)است بسیار سخت است و دقت بالایی می خواهد ، می شود نوشت ولی اصلا توصیه نمی شود برای این گونه برنامه ها بهتر است از compile time type ها مانند سی پلاس پلاس و … استفاده کرد.
  5. در بیشتر زمینه ها پایتون ۱۰ تا ۱۰۰۰ برابر کند تر از زبان سی پلاس پلاس است ، پس برای کارهایی که سرعت مهم است پایتون زیاد کار آمد نیست !
  6. برای محاسبات بزرگ علمی مناسب نیست.
  7. کلا کارهای نزدیک به سخت افزار را نمی توان انجام داد مثل نوشتن سیستم عامل و کار با سیستم عامل و … .
  8. اجازه ی دسترسی مستقیم به memory را بر خلاف سی پلاس پلاس نمی دهد.
  9. به دلیل شماره ی ۴ و ۵ برای نوشتن اپ ها زیاد استفاده نمی شود.

اگر چیز های دیگری هست که در بالا نوشته نشده است در کامنت ها بیان کنید تا به لیست بیافزایم.

منبع : http://www.quora.com/What-cant-I-do-with-Python

درباره - یاشار اسمعیل دخت هستم ۲۷ سالمه (به دنیال یافتم آنم که کیستم)به صورت ۱۰۰٪ به گنو/لینوکس مهاجرت کردم . من رو با نام royaflash میشناسید . در زمینه شبکه و امنیت شبکه فعالیت میکنم . لینوکس همیشه چیزی برای یادگیری داره و لینوکس یه فرهنگه . در صورت نیاز میتونین با آدرس ایمیل : [email protected] یا شماره تلفن : 09141100257 در ارتباط باشید . وبلاگ شخصی من (-:) درباره من

فرستادن یک دیدگاه

XHTML: شما می‌توانید از این برچسب‌ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>